Конструкція та види талрепів

Талпери Такелаж

Талреп – це спеціальний пристрій, який використовується для натяжки, вибірки слабини канатів і тросів. Схожий за конструкцією і призначенням пристрій це стяжна муфта. Талреп застосовується як в промисловості, так і в побутових умовах. За допомогою такого кріплення можна закріпити щоглу або стовп, натягнути трос для сітки рабиці, закріпити вантаж на автомобілі для транспортування.

Конструкція

Талреп складається з трьох частин і являє собою муфту, з двох сторін якої є два гвинти різноспрямованого різблення з гаком, виделкою або кільцем на кінці. Поєднувати закінчення талрепів можна в різних варіантах. Звідси випливають назви – «гак-гак», «гак -кільце», «кільце-кільце», «вилка-вилка».

Муфти поділяють на відкриті і закриті. Більш зручним в налаштуванні і затягуванні є талреп з відкритою муфтою, закрита муфта захищає від потрапляння бруду на різьбу. На будівництві, працюючи при низьких температурах, подібна характеристика дуже важлива.

Виготовляють талрепи з нержавіючих і вуглецевих сталей. Для підвищення рівня захисту від корозії талрепи покриваються цинком. Виготовляються вони методом лиття, кування або штампування, після чого проходять фрезерування і нарізку різьблення.

Найпопулярнішими вважаються вироби, які виготовляють по DIN 1480 DIN 1482 і DIN1478. Відповідно до DIN 1480 талрепи виготовляються розмірами від М5 до М56 з діапазоном регулювання довжини від 80 до 450 мм.

Приклади застосування талрепів

Працюють талрепи виключно в осьовому напрямку. Будь-які вигибні навантаження на корпус талрепа не допускаються і можуть спровокувати його поломку або заклинювання.

Кілька популярних застосувань:

-закріплення вантажу на платформі або кузові транспортного засобу;

-нагвання троса при влаштуванні огорожі з сітки рабиці;

-натягування тросів кріплення щогли;

-натягування троса гардини, штори, банера.